پرفکت لرن پورتال جامع آموزشی

زبان های خارجه,روانشناسی,ترفند

ترفند اینترنت,زبان های خارجه,روانشناسی,تربیت فرزند,کامپیوتر,موبایل,نرم افزار,آرایش,زیبایی,همسرداری

مطالب پیشنهادی : 

تاثیر شکلات در عملکرد مغز

محققان در دانشگاه استرالیای جنوبی طی یک پژوهش جدید نشان داده‌اند که مصرف شکلات به بهبود عملکرد شناختی مغز کمک می‌کند.پس از تجزیه و تحلیل داده های ۱۰۰۰ داوطلب شرکت کننده در این آزمونها، این تیم به این نتیجه رسیدند که افرادی که حداقل یک بار در هفته شکلات مصرف می‌کنند، دارای حافظه قوی‌تری بوده و توانایی استدلال و پردازش اطلاعات در آنها در مقایسه با کسانی که به ندرت یا هرگز شکلات مصرف نمی‌کنند بیشتر است.
chocolate2-perfectlearn.ir
به گفته محققان این پژوهش، شکلات و کاکائو سرشار از فلاونوئید هستند. فلاونوئید به مفهوم وسیع تمام رنگدانه‌های گیاهی را دربر می‌گیرد. فلاونوئیدها دارای اثرات قوی آنتی اکسیدانی و ضد التهابی هستند که سبب کند شدن فرآیند کاهش توانایی مغز در اثر افزایش سن می‌شود

علاوه براین خوردن شکلات می تواند خلق و خوی  را با توجه به آنتی اکسیدان  موجود در آن  بهبود بخشد، خوردن شکلات دارای مزایای بسیاری برای بدن است، و به خصوص برای مغز، که توسط مطالعات متعددی نشان داده شده است.کارکرد صحیح مغز بستگی به ارگان های دیگر بدن دارد، به این دلیل که مغز مسئول انتقال اطلاعات عصبی و کنترل و هماهنگی توابع است، به طور موثر انگیزه و شناخت، حافظه و یادگیری از کارکردهای مغز هستند. این دقیقا به این معنا است که خوردن شکلات می تواند برروی این کارکرد تاثیر داشته باشد.

, , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

ما را در گوگل محبوب کنید