پرفکت لرن پورتال جامع آموزشی

زبان های خارجه,روانشناسی,ترفند

ترفند اینترنت,زبان های خارجه,روانشناسی,تربیت فرزند,کامپیوتر,موبایل,نرم افزار,آرایش,زیبایی,همسرداری

مطالب پیشنهادی : 

۸ اشتباه در استفاده از رژ لب

در آشپزخانه‌ام روی یک کاغذ کوچک نوشته‌ام «در روزهای بد همیشه رژ لب هست!» و برای اینکار دلیل خوبی هم دارم! زدن کمی رنگ بر روی لب‌ها هر روزی را روشن‌تر می‌کند، حتی اگر ساده‌ترین لباسی را که دارید پوشیده باشید. این کار، شما را سرحال‌تر هم نشان خواهد داد. در واقع چه کسی به گودی زیر چشمانتان نگاه می‌کند وقتی شما یک رژ لب زیبا و خوشرنگ روی لبانتان داشته باشید؟

در هر حال، هرکدام از این خطاها در بکار بردن رژ لب می‌تواند شما را از یک آرایش شیک دور کند. در اینجا به ترفندهای ساده‌ای که به داشتن لب‌هایی حجیم کمک می‌کند اشاره می‌کنیم.

۱٫ رنگ زدن خارج از محدوده‌ی لب‌ها

قرار است رژ لب، فقط لبهایتان را پررنگ‌تر کند، نه مانند وقتی که ۵ ساله بودید و با وسایل آرایش مادرتان بازی می‌کردید! آسان‌ترین راه برای اینکه از خط لب‌ها بیرون نزنید، این است که با مداد و رژی که قلموی باریک دارد کار کنید. با خط لب، دور لب‌هایتان را یک خط کمرنگ بکشید و سپس با رژ بین خط‌ها را پر کنید.

mistakes-lipstick-perfectlearn.ir
۲٫ انتخاب رنگ نامناسب

بله، هر خانمی می‌تواند رژ لب بزند، اما هر رژ لبی مناسب هر رنگ پوستی نیست. رنگ مناسب خود را طبق ته رنگ پوست، رنگ چشم و حتی رنگ موهایتان انتخاب کنید.

۳٫ خط لب پر رنگ

دوره‌ی استفاده از خط لب‌های پررنگ و تیره همراه با رژهای روشن گذشته است. بهتر است رنگ خط لب و رژتان تقریبا مشابه هم باشد. اگر این چنین نیست پس همیشه به خاطر داشته باشید که رنگ روشن را در لبه ها کار کنید. با این روش، لب هایتان پر تر هم به نظر می‌رسد.

۴٫ رژ لب روی دندان‌ها

استفاده‌ی بیش از اندازه از رژ لب می‌تواند منجر به رنگی شدن دندان هایتان شود، هر چند که باقی ماندن رژ لب روی لیوان به هنگام نوشیدن قهوه از رنگی شدن دندان ها هم بدتر است! در اینجا دو ترفند برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی پیشنهاد می کنیم.

اول اینکه پس از مالیدن رژ لب، برای محو و پاک کردن رژ لب اضافی، از یک دستمال کاغذی استفاده کنید و دوم، با انگشت سبابه‌ی خود رژ لب‌های اضافی اطراف لبه‌های داخلی دهانتان را پاک کنید. ممکن است اینکار چندان خوشایند شما نباشد اما ترفندی است که واقعا کمکتان میکند!

۵٫رنگی را انتخاب می‌کنید که لب‌های شما را کوچک‌تر می‌کند

اگر لب‌های شما به صورت طبیعی نازک باشد، ممکن است فکر کنید انتخاب رنگ‌های تیره و مات، لب‌های شما را درشت‌تر خواهد کرد؛ اما این مساله کاملا برعکس است. اگر لب‌های کوچک دارید، به سراغ رنگ‌های روشن، براق و شفاف بروید که لب‌های شما را درخشان ‌کند تا بدینسان لب‌ها برجسته‌تر به‌نظر برسند.

۶٫ آرایش سایر قسمت‌های صورت را در نظر نگرفته‌اید

اگر تمامی قوانین مرتبط با رژ لب را رعایت کنید اما آرایش سایر قسمت‌های صورت را در نظر نگیرید، گزینه انتخاب شده باعث نابودی همه چیز می‌شود. به عنوان مثال، اگر لباس قرمز روشن پوشیده‌اید آیا بهتر نیست از رژ لب صورتی براق استفاده نکنید؟ اگر سایه چشم‌ دودی دارید، بهتر است رژ لب کم‌رنگی انتخاب کنید که زیاد به چشم نیاید. نکته دیگری که باید در نظر بگیرید اجتناب از تطابق همه چیز با هم است. زیرا نقاشی یک‌دست می‌تواند خسته کننده باشد. همه چیز را باهم ترکیب کنید و به دنبال سایه‌های متضاد بروید.

۷٫ خط لب شما بسیار واضح است

با این‌که هیچ‌گاه نمی‌خواهید خط لب شما بسیار مشخص و واضح باشد، اما گاهی چهره شما شبیه کتاب‌های رنگ‌آمیزی کودکان می‌شود که باید درون آن‌ها رنگ شود. این مساله یکی از رایج‌ترین اشتباهات آرایش لب است. به منظور زیبایی و برجسته کردن لب‌ها با استفاده از خط لب، رژ لب باید تمامی سطح لب (بالا و پایین) را پوشش دهد. سپس، می‌توانید اطراف لب‌های خود را خط لب بکشید. خط لب شما در این حالت یکپارچه بوده و بی‌عیب و نقص به نظر می‌رسد.

۸٫ رژ لب را از مرکز لب‌ها شروع نمی‌کنید

نقطه شروعِ زدن رژ لب بسیار مهم است. همیشه رژ لب زدن را از مرکز لب‌های خود آغاز کنید و به سمت خارج بروید. اگر فرآیند را از گوشه لب‌های خود آغاز کنید، آنگاه احتمال بیرون رفتن از خطوط زیاد می‌شود. شروع کردن از مرکز و حرکت در مسیر رو به پایین، کنترل بیشتری به فرآیند رژ لب زدن می‌دهد و مانع از ایجاد خطوط نامنظم می‌شود.

, , , , , ,
  1. Billybob گفت:

    Me dull. You smart. That’s just what I nedeed.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

ما را در گوگل محبوب کنید