پرفکت لرن پورتال جامع آموزشی

زبان های خارجه,روانشناسی,ترفند

ترفند اینترنت,زبان های خارجه,روانشناسی,تربیت فرزند,کامپیوتر,موبایل,نرم افزار,آرایش,زیبایی,همسرداری

مطالب پیشنهادی : 

چگونه روی CD/DVD رمز بگذاریم؟

اکثر کاربران داده های مهم خود را بر روی هاردهای خود نگهداری می کنند و به این موضوع که یک کپی از آنها داشته باشند تا در صورت بروز مشکل برای آن بتوانند به فایل های خود هرچند نسخه های قبلی دستیابی پیدا کنند توجهی نمی کنند. ایجاد بایگانی از فایلها بصورت دوره ای یک کار مفید و ضروری برای هر شخصی می باشد. البته موضوع مهمتر امن بودن این اطلاعات می باشد. اگر شما CD یا DVD که اطلاعات را بر روی آن نگهداری کرده اید گم شود نیز باز دچار مشکل می شوید پس باید فکری برای امنیت آن بکنید. برای این کار باید بر روی CD یا DVD خود با گذاشتن رمز از آن محافظت کنید. در این مطلب به شما روشی برای رمزگذاری بر روی CD و DVDهایی که امنیت اطلاعات آنها برای شما مهم می باشد آموزش می دهیم.

نرم افزار Rohos Disk Encryyption یک ابزار قدرتمند برای رمزگذاری بر روی CD و DVD می باشد. برای این کار شما به یک CD یا DVD خام و همچنین نرم افزار Rohos Disk Encryption نیاز دارید. با جستجوی این نرم افزار در وبگاه های فارسی زبان به راحتی می توانید آن را دانلود و نصب نمایید. در کنار این نرم افزار به نرم افزارهایی برای رایت کردن برو روی CD و DVD همچون Nero, Roxio Creator, Express Burn, Win 7 CD/DVD disk burning feature نیاز دارید.

مزایای CD/DVD رمزگذاری شده

–          انتقال فایل ها با امنیت بالا

–          داشتن نسخه پستیبان مطمئن

–          ذخیره سازی داده های مهم در مکانی مخفی

–          دستیابی با استفاده از رمزعبور

چگونه یک CD/DVD محافظت شده با رمزعبور بسازیم؟

۱-      برنامه Rohos Disk Encryption را نصب کنید. پس از نصب باید درایو مجازی رمزگذاری شده را بسازید. بایستی تمامی اطلاعات و فایل های مهم خود را در این درایو کپی کنید.

۲-      پس از اتمام کپی کردن فایل های خود در این درایو این درایو مجازی را disconnect کنید.

۳-      CD خام را وارد دیسک گردان سیستم خود کنید و برنامه مخصوص رایت فایل مثل Nero را اجرا نمایید.

۴-      تصویر ساخته شده از فایلهایی که درون درایو مجازی ساخته شده قرار دادید در آدرس My Documents\Rdisk0.rdi قرار دارد. می توانید این فایل را تغییر نام دهید. همچنین باید فایل C:\Program Files\Rohos\rbrowser.exe را نیز به همراه فایل قبلی که به ان اشاره کردیم به لیست فایل هایی که قرار است بر روی CD/DVD رایت شوند اضافه کنید. این فایل دوم برای اجرای عملیات رمزگشایی در کامپیوتر مقصد می باشد تا بتوانید پس از رمزگشایی به فایلهای دستیابی پیدا کنید.

۵-      اگر نرم افزاری بری رایت کردن بر روی سیستم خود ندارید با خود ویندوز ۷ می توانید رایت را انجام دهید.

۶-      حال فایل های اضافه شده به CD/DVD را رایت کنید.

چگونه CD/DVD دارای رمز را در کامپیوتر مقصد باز کنیم؟

CD/DVD رمزدار را درون دیسک گردان کامپیوتر مقصد قرار دهید. پس از باز شدن CD/DVD برنامه rbrowser.exe را اجرا کنید.

با اجرای این برنامه، بصورت خودکار پنچزه انتخاب مسیر فایل برای باز کردن نمایان می شود که باید از طریق آن ادرس فایل تصویر رمزگذاری شده خود که در این مثال Rdisk0.rdi بود را بدهید.

پس از انتخاب فایل باید رمز فایل را وارد نموده و گزینه OK را بزنید.

در این مرحله محتویات CD/DVD درصورتیکه رمز را درست وارد کرده باشید به شما نشان داده می شود.

نکات قابل توجه:

–          اطلاعات رمزگذاری شده بر روی CD/DVD بصورت Read only یعنی تنها قابل خواندن هستند و فقط می توانید آنها را مشاهده کنید و قادر به تغییر دادن نیستید.

–          وقتی که CD/DVD باز می شود قادر به دیدن فایل های *.rdi و rbrowser.exe  هستید اما هیچکس بدون داشتن رمز عبور قادر به دستیابی به فایلهای موجود نمی باشد.

, , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

ما را در گوگل محبوب کنید