پرفکت لرن پورتال جامع آموزشی

زبان های خارجه,روانشناسی,ترفند

ترفند اینترنت,زبان های خارجه,روانشناسی,تربیت فرزند,کامپیوتر,موبایل,نرم افزار,آرایش,زیبایی,همسرداری

مطالب پیشنهادی : 

هفت گیاه شگفت انگیز برای تصفیه هوای خانه شما!

هیچ چیزی بدتر از این نیست که تمام شب را در رختخواب‌تان دست و پا بزنید و سرانجام چند دقیقه قبل از اینکه ساعتتان زنگ بخورد خوابتان ببرد! این نحوه خواب شب می تواند بر روی انرژی شما، بازدهی و اخلاق و تمام ابعاد زندگی شما تاثیر بگذارد. اما باید بدانید که آلودگی هوا و استرس دو عاملی هستند که کیفیت خواب شما را نشانه می‌گیرند.

کاهش کیفیت هوا به دلیل آلودگی‌ها، دودها، انواع قارچ و انگل‌ها بر تنفس ما تاثیر بسیاری می‌گذارد و با وجود این عوامل داشتن یک خواب خوب در شب تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسد.

خبر خوب اینکه گیاهان مختلفی وجود دارند که می‌توانند هوای خانه شما را تصفیه کنند. ناسا یک مطالعه کلی بر روی این گیاهان انجام داده است. در این مطلب دارچین چند گیاه آپارتمانی را بر اساس نقش آنها در تصفیه هوا و ایجاد آرامش را معرفی می‌کنیم.

گیاه مارپیچی

یکی از گیاهانی که برای افزایش کیفیت هوای درون خانه بیشتر توصیه می‌شود، گیاه مارپیچی است که مراقبت از آن آسان و راحت است و ماندگاری خوبی هم دارد. اهمیت ویژه این گیاه در این است که در شب درست برعکس دیگر گیاهان به طور همزمان در حالی که اکسیژن تولید می‌کند، دی‌اکسید کربن را جذب می‌کند. این ویژگی منجر به تصفیه هوا و افزایش کیفیت آن و خواب بهتر می‌شود.

همچنین گیاهان مارپیچی به عنوان فیلتر و تسویه کننده برخی از سموم موجود در هوای خانه ( فرمالدئید، تری کلر، اتیلن و بنزن) عمل می‌کند.

آلوئه‌ورا

این گیاه به عنوان یکی از برترین بهبود دهنده‌های کیفیت هوا از سوی ناسا معرفی شده است، آلوئه‌ورا کاملا مشابه گیاه مارپیچی عمل می‌کند و مانند این گیاه در شب اکسیژن ساطع می‌کند و برای یک خواب آرام مناسب است. این گیاه یکی از ساده‌ترین گیاهان برای رشد و نگهداری است، نیازی به توجه ویژه ای ندارد و آبیاری مکرر نمی‌خواهد.

گیاه عنکبوتی

این گیاه را نباید با گیاه مارپیچی اشتباه گرفت. این گیاه نیز تصفیه کننده قوی هوا است. آزمایشات ناسا نشان می‌دهد، این گیاه ۹۰درصد از ماده شیمیایی فرمالدئید که سرطان‌زا است را از هوا پاک می‌کند.

این گیاه علاوه بر پاکسازی هوا، دود و بوی نامطبوع را جذب می‌کند و به حفظ اکسیژن هوا در اتاق خواب کمک می‌کند و خوابی آرام را برای شما به ارمغان می‌آورد.

پیچک انگلیسی

یکی دیگر از گیاهانی که ناسا به عنوان تصفیه کننده برتر هوا معرفی کرده، گیاه پیچک انگلیسی است. مطالعات نشان می دهد این گیاه علائم آلرژی یا آسم را در افراد مبتلا، به میزان قابل توجهی تحت تاثیر قرار داده و کاهش می‌دهد.

کالج آمریکایی تخصصی آلرژی و آسم و ایمونولوژی در یک آزمایش در سال ۲۰۰۵ اعلام کرد پیچک انگلیسی ۹۴درصد از آلاینده های هوا و ۷۸درصد از تاثیرات قارچ‌های موجود در هوا را فقط در ۱۲ ساعت از بین برده است. از آنجایی که قارچ‌های موجود در هوا تاثیرات قابل توجهی بر تنفس دارند این گیاه برای داشتن یک خواب خوب و عمیق بسیار موثر است.

برگ‌قاشقی یا گل چمچه‌ای

این گیاه بسیار زیبا و دل‌انگیز یکی دیگر از گیاهانی است که ناسا به عنوان تصفیه کننده هوا معرفی کرده است که به فیلتر کردن هوا از وجود ذراتی مانند بنزن، تری کلر، اتیلن، فرمالدئید کمک می‌کند.

رطوبت ایجاد شده توسط این گل‌ها می‌تواند تا میزان ۵درصد رطوبت اتاق را افزایش دهد. این گیاه میکروب‌های موجود در هوا که منجر به آلرژی می‌شود را از بین می‌برد.

گیاه شامادور یا نخل بامبو

این گیاه که با نام reed palm هم شناخته می‌شود یک تصفیه کننده هوای فوق‌العاده است. با تعدادی گیاه شامادور نه تنها از هوای تازه منزل لذت خواهید برد بلکه از خوابی فوق‌العاده در طول شب برخوردار خواهید شد.

پاتوس طلایی

این گیاه با برگ‌هایی مرمری رنگ و به شکل قلب، از گیاهان استثنایی تصفیه هوا از سوی ناسا معرفی شده است. پاتوس طلایی هم فرمالدئید و همچنین مونوکسید کربن و بنزن موجود در هوا را از بین می‌برد و نه تنها این گیاه به کیفیت خواب شما کمک می‌کند بلکه شما دیگر در مورد پرورش این گیاه نگرانی نخواهید داشت.

 

, , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

ما را در گوگل محبوب کنید