پرفکت لرن پورتال جامع آموزشی

زبان های خارجه,روانشناسی,ترفند

ترفند اینترنت,زبان های خارجه,روانشناسی,تربیت فرزند,کامپیوتر,موبایل,نرم افزار,آرایش,زیبایی,همسرداری

مطالب پیشنهادی : 

ترفند درست کردن یک زیپ خراب

من خودم هیچ وقت دوست ندارم زمانی که زیپ لباس‌هایم خراب شده یا نیمی از آن از زیپ بیرون آمده، سریعا آن را عوض کنم. اگر شما هم می‌خواهید خودتان این کار را انجام دهید، با آموزش و ترفند امروز همراه شوید.

با انجام این دیگر نیاز به جایگزین کردن آن ندارید و می‌توانید زمانی که زیپ بسته نمی‌شود یا به اصطلاح گیر کرده آن را توسط روش‌های معرفی شده سریعا درست کنید.

با این روش می‌توانید زیپ کاپشن، چادر، لباس، کیسه خواب، چادر مسافرتی و دیگر لوازمی که زیپ‌دار هستند را به راحتی تعمیر کنید.گام اول: وسایل مورد نیاز

شما تنها به یک انبردست احتیاج دارید. اما اگر قسمتی که با آن زیپ را حرکت می‌دهید کلا از بین رفته یا پلاستیکی باشد شما به یک شی همانند آن نیاز دارید. می‌توانید آن‌ها از زیپ‌های لباس‌های قدیمی پیدا کنید. یا یکی را تهیه کنید که قیمت ارزانی دارد. سری انبردست باید به مقداری کوچک باشد که بتوان از آن در باز و بسته کردن دهانه‌ی ظریف زیپ‌ها استفاده کرد.
زیپ خراب۱
گام دوم: دندانه را حذف کنید.
دندانه فیزیکی کوچکی که در قسمت بالایی زیپ قرار دارد را حذف کنید (در همان قسمتی که قسمت کشنده زیپ قرار دارد). این دندانه معمولا در انتهای زیپ قرار داشته و وظیفه‌ی پیش‌گیری از افتادن زیپ را بر عهده دارد.توجه: این قطعه را در انتهای کار نیاز خواهیدداشت پس آن را دور نیندازید.
زیپ خراب۲
گام سوم: قسمت کشنده زیپ را حذف کنید.
قسمت ریلی زیپ را از انتهای خط زیپ بیرون کشیده و بیرون آورید. احتمالا خواهید دید که قسمت ریلی آن همانند شکل زیر مقداری کج و کوله شده است. هیچ مشکلی وجود ندارد و این مشکل در مرحله‌ی بعد رفع خواهد شد.
زیپ خراب۳
گام چهارم: قسمت کشنده زیپ را مجددا تنظیم کنید.
این قسمت تنها برای زیپ‌های فلزی کاربرد دارد. انبردست را نزدیک دو قسمت کشنده زیپ قرار داده و سعی کنید تا مجددا آن را به شکل سابق به وسیله‌ی انبردست تغییر شکل دهید.اگر این قسمت پلاستیکی بود، یا اگر خیلی خم شده بود این عمل باعث شکسته شدن این قمست زیپ می‌شود پس باید از یک قسمت یکسان استفاده کنید.
زیپ خراب۴
گام پنجم: مجددا قسمت کشنده زیپ را سر جای خودش قرار دهید.
قسمت کشنده زیپ را سرجای خود قراردهید که این کار ممکن است کمی طول بکشد. اگر رفت و آمد زیپ همچنان روان نبود می‌توانید زیپ را بیرون کشیده و مجددا تنظیم کنید. توجه داشته‌باشید که در صورتی که نیاز بود ریلی زیپ را عوض کنید در این مرحله می‌توانید آن را جایگزین کنید.
زیپ خراب۵
گام ششم: دندانه را سرجای خود قرار دهید.
دندانه فلزی را  که در مرحله‌ی دوم از خط زیپ خارج نمودید توسط انبردست در جای خود مجددا قرار دهید و کاملا محکم کنید.
زیپ خراب۶
گام هفتم: کار تمام است!
این تعمیر ساده به مراتب سریع تر از سپردن زیپ به خیاط یا تعمیرکار است و میزان زیادی از وقت شما را حفظ خواهد کرد.
 زیپ خراب۷
, ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

ما را در گوگل محبوب کنید