پرفکت لرن پورتال جامع آموزشی

زبان های خارجه,روانشناسی,ترفند

ترفند اینترنت,زبان های خارجه,روانشناسی,تربیت فرزند,کامپیوتر,موبایل,نرم افزار,آرایش,زیبایی,همسرداری

مطالب پیشنهادی : 

با فرزندت صمیمی شو

۱۵راهکار برای صمیمیت بین والدین و فرزندان

راهکارهای کاربردی:

۱- اولین راهکار اینکه اگر توانستید تحمل کرده و با آرامش به حرف‌هایشان گوش کرده بدون اینکه خود را در جایگاه پدر یا مادر بدانید، بلکه خود را یک دوست صمیمی و هم سن و سال او بدانید و راهنمایی‌اش کنید. بدون اینکه ترسی داشته باشید اولین قدم و بزرگ‌ترین قدم را برداشته‌اید.

۲- فرزندان خود را‌‌ همان طوری که هستند بپذیرید، بدون مقایسه با فرزندان دیگران، اگر می‌خواهید واقعا آن‌ها را از دست ندهید.

۳- علاقه خودمان را به صورت جملاتی شیرین اما نه چرب زبانی و شیوه‌های غیر کلامی محبت آمیز و عملی به فرزندمان ابراز کنیم. عزیزم تو عشق من هستی!!

۴- با جوانان و نوجوانان به زبان دل آن‌ها و مناسب با زمان زندگی آن‌ها سخن بگوییم، درقالب احترام وتشویق در فرزندانمان ایجاد امنیت روانی و انگیزه مثبت کنیم.

۵- فاصله روحی خود را با دردودل کردن و تعریف خاطرات کودکی با فرزندانتان کم کنید و با این کار رشد معنوی را در آن‌ها تقویت کنید.


۶- اشتباهات فرزندان خود را با بزرگواری بدون پرده دری و ایجاد جسارت در آن‌ها رفع نمایید.

۷- به صورت دستوری با آن‌ها صحبت نکنیم و نام فرزند خود را با احترام به ویژه در حضور دیگران صدا کنیم.

intimacy_with_child2-perfectlearn.ir

۸- دادن هدیه‌های کوچک به بهانه مناسبت‌های مختلف به صورتی که آن‌ها را پر توقع نسازد و برای هر کار کوچکی از شما انتظار پاداش و جایزه نداشته باشند.

۹- ایجاد حس مسئولیت و اعتماد به نفس در فرزندان با تعیین وظایف درخانواده و دادن یک حس مالکیت به آن‌ها.

۱۰- نسبت به دوستان فرزند خود حساسیت و شناخت بالایی داشته باشید، زیرا گرایش او بر پذیرش شما در گروه همسالان و مشابهت آنان از عوامل اصلی تربیت نوجوانان و جوانان است و این کار وقتی آسان می‌شود که با فرزندانمان دوست باشیم که مطمئنا به دوستان آن‌ها نیزمی توانیم نزدیک شویم.

۱۱- اهمیت جایگاه فرزندتان را در خانواده به او تفهیم کنید که در حفظ و رشد شخصیت خود کوشا باشد.

۱۲- توقعات و انتظارات خود را به صورت دقیق و در حد توان و با محبت برایشان توضیح دهید.

۱۳- در مواقع انتقاد، شخصیت او را زیر سوال نبرده بلکه حداقل از چند خوبی او تعریف کرده و سپس عمل ناپسند او را انتقاد کنید.

۱۴- درمقاطع دشوار سعی کنید کنارش باشید و با اواحساس همدردی کنید، امابه او بفهمانید کاری که شما انجام داده‌اید وظیفه او بوده و عادت نکند.

۱۵- در آخر فرزندانمان را با سختی و محرومیت آشنا کنیم تا دارای روحیه‌ای قوی و محکم شوند.
با دقت این راهکار‌ها را مطالعه کرده، بپذیرید و انجام دهید. مطمئن باشید گاهی صمیمیت و مهربانی به موقع شر را به خیر تبدیل کرده و دردسرهای آیندهٔ فرزند شما برایتان از بین خواهد رفت.

, , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

ما را در گوگل محبوب کنید